Na dwóch frontach

Sobota była wyjątkowo pracowitym dniem dla piłkarzy Rekordu.

26-07-2009 17:09

Przed południem, w składzie opartym na juniorach, bielszczanie wystąpili w Hażlachu, w II edycji Memoriału Józefa Ciszewskiego. Jako reprezentanci Podokręgu Bielsko-Biała pokonali kadrę Żywiecczyzny 3:1 i zremisowali 1:1 z kadrą podokręgu skoczowskiego. Po południu, w Zabrzegu, podopieczni Wojciecha Boreckiego zmierzyli się drużyną Młodej Ekstraklasy Piasta Gliwice. W dotychczasowych grach z zespołami z tej klasy rozgrywkowej Rekord osiągał obiecujące rezultaty, Przypomnijmy, 1:1 z Polonią Bytom i 1:0 z Odrą Wodzisław Śl. Tym razem "rekordziści" doznali dotkliwej porażki 0:4. Przyczyną tak wysokiej przegranej był głównie brak koncentracji. Wystarczy przytoczyć, że pierwszy gol dla gliwiczan z rzutu wolnego, w 42. minucie, kolejny po 120 sekundach od wznowienia gry po pauzie, a następny w 52. minucie, raz jeszcze z rzutu wolnego.

Rekord Bielsko-Biała - Piast Gliwice (ME) 0:4 (0:1)

Rekord: Jacak - Kasprzycki, Kania, Rumiński, Waliczek, Kasiński, Stajerski, Budniak, Daniel Lech, D. Zieliński, Woźniak; II połowa: Wnętrzak - Kasprzycki (60. Jodłowiec), Kania, Woźny, Waliczek (70. Dawid Lech), Budniak (60. Włoch), Ceglarz, Jaroś, Bogdan, D. Zieliński (60. Łaciak), Woźniak