To był 2009 rok – część II
To były dla klubu trzy znakomite, pełne emocji i sportowej dramaturgii miesiące.
2-01-2010 15:57
4 kwietnia – bielski czwartoligowiec skromnie – 1:0 – pokonuje Grunwald Ruda Śląska, co okazuje się być znamienne w grze bielszczan wiosną 2009 roku. Bez wielkich fajerwerków w ofensywie, ale z „do bólu” skuteczną defensywą. Przekonują się o tym m.in.: Zapora Porąbka (1:0), GKS II Jastrzębie (1:1), Rymer Rybnik (3:0), Przyszłość Rogów (0:0), Górnik Pszów (1:0), Gwarek Ornontowice (0:0), Polonia Łaziska Górne (1:0) i Polonia Marklowice (0:0). Opór Rekordu potrafił złamać jedynie mistrz IV ligi śląskiej, gr. 2 – Metal WG Skałka Żabnica (0:2) i raciborska Unia (0:3). Niemniej na potwierdzenie statusu ligowego trzeba było poczekać aż do ostatniej kolejki.
5 kwietnia – W całych rozgrywkach I Polskiej Ligi Futsalu Rekord tylko raz uplasował się na pozycji lidera, ale za to w najwłaściwszym momencie. W ostatniej kolejce sezonu 2008/2009 bielszczanie udali się do Piekar Śląskich na spotkanie z Inpulsem-Alpolem Siemianowice Śl. Goście pewnie i przekonująco pokonali siemianowiczan 4:0 po golach Andrzeja Szymańskiego (2) oraz Pawła Budniaka i Jarosława Piwkowskiego. Pozostało jeszcze oczekiwanie na wieści z Knurowa, a te dotarły zgoła sensacyjne. Miejscowy UPOS-Komart ograł „pewniaka” do awansu – Marioss Gazownik Wawelno 3:2. To o czym niektórzy skrycie marzyli stało się faktem – po ponad trzech latach Rekord powrócił do ekstraklasy.
17 kwietnia – Na uroczystym spotkaniu podsumowano bardzo udany sezon futsalowców Rekordu. Na zawodników i szkoleniowców spłynęły zasłużone gratulacje i wyróżnienia. Gośćmi spotkania byli m.in. Zbigniew Michniowski, zastępca prezydenta miasta oraz Jarosław Klimaszewski, przewodniczący Rady Miejskiej. W wewnętrznym plebiscycie zawodnicy wyłonili najlepszego gracza zespołu. Został nim Łukasz Mentel.
17 kwietnia – Tego dnia po raz pierwszy ukazała się wiadomość o podjęciu się przez BTS Rekord organizacji międzynarodowego turnieju Beskidy Futsal Cup, co było wynikiem umowy pomiędzy klubem, a Agencją Sportu Mikma. Sierpniowy turniej z doborową obsadą odbił się głośnym echem w futsalowym środowisku.
30 kwietnia-3 maja – Łódzki Związek Piłki Nożnej zorganizował finały Ogólnopolskiego Turnieju im. Leszka Jezierskiego. Po nieoficjalne mistrzostwo Polski graczy z rocznika 1997 sięgnęła reprezentacja Śląska. Damian Dudała i spółka pokonali w finale 4:0 reprezentację gospodarzy.
5 maja – Po raz dziewiąty mistrzem Bielskiej Ligi Futsalu zostaje ekipa Lemaru.
16 maja – Tego dnia Rekord remisuje bezbramkowo na własnym boisku z Gwarkiem Ornontowice. Mecz okazał się mieć brzemienne skutki dla Piotra Bubca i Dominika Wieczorka, obaj doznali ciężkich kontuzji stawów kolanowych. Popularny „Bolek” po operacji wznowił treningi nieco ponad miesiąc temu. Powrót do zajęć D. Wieczorka spodziewany jest nie wcześniej niż za dwa, trzy miesiące.
25 maja – Swoje drugie w historii spotkanie na „dużym boisku” rozegrały futbolistki Rekordu. W grze sparingowej bielszczanki pokonały LKS Goczałkowice-Zdrój 6:1. Za kilka miesięcy obie drużyny przystąpiły do rozgrywek o mistrzostwo II ligi, gr. śląskiej.
30 maja – Wyjazdowym zwycięstwem 2:1 nad Czarnymi-Góralem Żywiec młodzicy Rekordu (rocznik 1994) zapewnili sobie mistrzostwo Ligi Okręgowej „A”. Dwa tygodnie później, w ćwierćfinale mistrzostw Śląska, podopieczni trenera Krzysztofa Skrzypa ulegli MKS-owi Lędziny 1:2.
4 czerwca – Na obiekcie w Cygańskim Lesie odbyła się 9. edycja Międzyszkolnego turnieju „Szukamy Piłkarskich Talentów”. Wśród chłopców z rocznika 1997 najlepszą okazała się reprezentacja SP 27, u rok młodszych triumfował zespół SP 23.
9 czerwca – Żaki Rekordu (rocznik 1998 i młodsi) są gospodarzami finałowych zawodów O Puchar Prezesa BOZPN. Zawodnicy prowadzeni przez trenerów – Daniela Lecha i Krzysztofa Kanię, w pełni wykorzystują atut własnego boiska. „Rekordziści” wpierw ograli 7:2 MRKS Czechowice-Dziedzice, aby w finale pokonać BBTS Podbeskidzie 3:0.
13 czerwca – Kwestia utrzymania w IV lidze śląskiej, gr. 2 rozstrzygnęła się dopiero w bezpośrednim starciu Rekordu z LKS Łąka, w ostatniej kolejce rozgrywek. Bielszczanie w świetnym stylu pokonali przyjezdnych 3:0 po golach Dawida Stajerskiego, Piotra Szymury i Daniela Lecha. Wielomiesięczny bój o zachowanie ligowego bytu powiódł się w stu procentach!
14 czerwca – Rekord przegrywa w Sosnowcu 2:3 mecz o mistrzostwo Śląskiej Ligi Juniorów, co jest niestety równoznaczne ze spadkiem z tej klasy rozgrywkowej. Nawet w największej beczce miodu znajdzie się łyżeczka dziegciu.
17 czerwca – Po kilkudniowych wahaniach trener Wojciech Borecki potwierdza pozostanie w klubie i dalsze prowadzenie zespołu seniorów. Jednocześnie, wobec wprowadzenia zapisu o zakazie łączenia gry w futbol z występami w Ekstraklasie PLF, na występy wyłącznie w hali decydują się: Piotr Szymura, Wojciech Łysoń i Paweł Budniak.
22 czerwca – Odbył się doroczny „Dzień Rekordu” w specjalnym jubileuszowym wydaniu. Impreza połączyła 20-lecie Rekordu Systemów Informatycznych z 15-leciem Beskidzkiego Towarzystwa Sportowego Rekord. Wśród gości imprezy znaleźli się m.in. prezydent Bielska-Białej Jacek Krywult i prezes BOZPN Czesław Biskup. Była to kolejna okazja do uhonorowania zawodników beniaminka Ekstraklasy PLF oraz wyróżnienia najbardziej uzdolnionych graczy z grup dziecięco-młodzieżowych Rekordu.
24-29 czerwca – Na stadionach: Rekordu, LKS Czaniec i miejskim w Bielsku-Białej, rozegrano finałowy turniej Ogólnopolskiego Turnieju im. Kazimierza Górskiego (nieoficjalne MP dla zawodników z rocznika 1996). Po zwycięstwo sięgnęła reprezentacja Mazowieckiego ZPN. Trzecią lokatę wywalczyli zawodnicy Śląskiego ZPN, z „rekordzistą” – Szymonem Szymańskim, w składzie.
TP
Aby móc dodawać komentarze musisz posiadać konto:załóż konto