Spotkanie ze szkoleniowcami bielskich klubów.
27 stycznia w Ośrodku Sportowo-Szkoleniowym REKORD odbyło się coroczne spotkanie władz Bielska-Białej z trenerami grup młodzieżowych.
30-01-2010 15:12
W spotkaniu uczestniczyły kluby piłkarskie: BBTS Podbeskidzie, BBTS Włókniarz, BKS Stal, BTS Rekord, LKS Zapora Wapienica i TS Podbeskidzie. Prezydenta miasta reprezentował jego zastępca Zbigniew Michniowski. Towarzyszyli mu radny Adam Michalski oraz naczelnik Wydziału Kultury Fizycznej i Turystyki Urzędu Miejskiego Ryszard Radwan. Obecny był także: prezes Beskidzkiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej Czesław Biskup . Na spotkanie przybyli działacze piłkarscy bielskich klubów. BTS Rekord reprezentowany był przez prezesa Janusza Szymurę oraz wiceprezesa d/s szkolenia Lecha Szymonowicza.
Naczelnik Ryszard Radwan wymienił m. in. najważniejsze sukcesy drużyn młodzieżowych bielskich klubów, w tym czołowe lokaty grup dzieci i młodzieży BTS Rekord w rozgrywkach ligi okręgowej. Prezes Czesław Biskup przypomniał m. in., że w tym roku kontakty z zaprzyjaźnionym z Bielskiem-Białą Regionem Kirklees w Anglii kontynuować będą bielscy piłkarze urodzeni w 1997 r. Stwierdził także, iż wprowadzenie obowiązków licencyjnych nie jest wcale – jak sądzi część prasy – łataniem dziur budżetowych PZPN. Opłaty 50-złotowe przyczynią się do tego, żeby drużyny – zwłaszcza młodzieżowe – prowadzili tylko ludzie kompetentni, a nie przypadkowi, jak to się często jeszcze zdarza. Wiceprezydent Zbigniew Michniowski stwierdził, że nie jest zwolennikiem treningów na stadionie miejskim przy ul. Rychlińskiego. Tendencja europejska wiąże się z „wyprowadzaniem” ośrodków treningowych z wielkich miast. Mimo to boisko boczne obok głównej płyty jednak powstać powinno, ale dopiero po wykonaniu prac na stadionie głównym, czyli za około trzy lata.
Wiceprezydent poprosił działaczy i trenerów o szczere wypowiedzi na temat bolączek, co pomoże również władzom miasta na zrozumienie, wyjaśnienie oraz rozwiązanie problemów środowiska sportowego Bielska-Białej. Ze strony trenerów i działaczy klubów, które korzystają z obiektów byłego BBTS „Na Górce” padły zarzuty o brak odpowiednich piłkochwytów oraz wadliwą i przestarzałą sztuczną nawierzchnię, która powoduje u piłkarzy bardzo poważne uszkodzenia więzadeł kolanowych. Zbigniew Michniowski zapewnił, że w czerwcu będzie położona tam nowa nawierzchnia.
Prezes BTS Rekord Janusz Szymura stwierdził, iż najbardziej sprawiedliwym systemem dotacji miejskich w sferze sportu byłby ten, który już funkcjonuje w oświacie polskiej.
– W oświacie pieniądze "idą za uczniem" i podobna zasada w której środki "idą za młodym sportowcem" byłaby najbardziej czytelnym rozwiązaniem w przypadku finansowania szkolenia dzieci i młodzieży w klubach. Najwięcej powinni dostawać ci, którzy szkolą najwięcej dzieci – powiedział Janusz Szymura.
Opracował : Jan Picheta
admin
Aby móc dodawać komentarze musisz posiadać konto:załóż konto