Nowe wyzwanie

Podopieczni Krzysztofa Skrzypa zajęli 4. miejsce w rozgrywkach juniorów młodszych, ale to właśnie oni w nowym sezonie wystąpią w Śląskiej Lidze.

2-07-2010 9:50

Miniony sezon był pożytecznym etapem szkolenia dla moich zawodników. Po raz pierwszy graliśmy pod presją z przeciwnikami starszymi i silniejszymi fizycznie. Spowodowało to weryfikację piłkarzy pod względem mentalnym, ci którzy nie potrafili podjąć walki, a grę w piłkę traktowali tylko jako rozrywkę, musieli odpaść w drodze piłkarskiej selekcji. W zespole zostali tylko, ci którzy posiadają odpowiednie cechy osobowościowe do uprawiania tej dyscypliny sportu, a także traktują to co robią zupełnie poważnie. Chciałbym tu wymienić przede wszystkim piłkarzy formacji defensywnych: Michała Mioduchowskiego, Sebastiana Białobrzyckiego, Pawła Magę, Zbigniewa Kupczoka, Michała Pawlusa, Kamila Ruffa i Kamila Jakubca. Na tych zawodnikach będę budował system gry obronnej w najbliższym sezonie. Na słowa pochwały i wyróżnienia zasługują również  zawodnicy, którzy stanowili o sile naszej gry ofensywnej: Łukasz Biel, Daniel Jakowenko i Łukasz Jastrzębski. Cieszę się, że wspomniani zawodnicy kontynuują edukację w systemie szkolnictwa sportowego i dalszą piłkarska naukę pod moim okiem.

W tej chwili kompletuję kadrę na najbliższy sezon. Do wyżej wymienionych zawodników Rekordu dołączą najbardziej uzdolnieni zawodnicy, których obserwowałem podczas testów i konsultacji do SMS. Ponadto w kadrze znajdą się również wyróżniający zawodnicy z rocznika 1995 naszego klubu. Zdaję sobie sprawę, że nasz potencjał nie będzie tak silny jak czołowych śląskich drużyn w tym roczniku. Naszym głównym celem będzie utrzymanie się w Śląskiej Lidze Juniorów Młodszych. Siłą drużyny będzie kolektyw i pełne zaangażowanie. Mam w kadrze zawodników świadomych swojej szansy i perspektyw rozwojowych, którzy posiadają jasno określony cel i zadania do wykonania. Jestem przekonany, że do niezłych umiejętności piłkarskich dołączymy ambicję i wolę zwycięstwa.

26 lipca rozpoczynamy okres przygotowawczy. W mikrocyklu znajdą się 4 jednostki treningowe i gry kontrolne. Oprócz zajęć motoryczno-technicznych dużo uwagi poświęcę na wdrożenie piłkarzy do gry w systemie taktycznym, w którym jeszcze nie graliśmy, dlatego niejako pod względem przygotowania taktycznego zaczniemy pracę od początku. Zawodnicy poszczególnych formacji będą wdrażali do realizacji nowe funkcje i obowiązki. Chcę aby mój zespół grał przede wszystkim skutecznie, a liczą się dla mnie tylko zdobycze punktowe.

Autor: Łukasz Biel (rekord94.futbolowo.pl)

TP

powrót

Treść komentarza:

Login:

Hasło:

Aby móc dodawać komentarze musisz posiadać konto:załóż konto