Rekomendacje Komisji

Komisja Futsalu Młodzieżowego zarekomendowała cztery ośrodki do organizacji najbliższych finałów mistrzostw Polski.

22-07-2010 18:36

Wydział Futsalu PZPN w głosowaniu przychylił się do przedłożonych rekomendacji powierzając organizację następującym klubom-ośrodkom:

Clearex Chorzów – U-20

MKF ’99 Grajów (rozgrywki w Wieliczce) – U-18

MOSiR Ostróda – U-16

Gwiazda Ruda Śląska – U-14

Rozgrywki w dwóch najmłodszych kategoriach wiekowych rozegrane zostaną po raz pierwszy w historii. Natomiast propozycja każdego z organizatorów turniejów finałowych cechował profesjonalizm. Chorzów, Grajów (Wieliczka). Ostróda i Ruda Śląska, to ośrodki znane i cenione w środowisku polskiego futsalu. W kilku przypadkach pomoc w organizacji turniejów zadeklarowały miejscowe władze samorządowe, co z kolei stanowi gwarancję dobrego przeprowadzenia zawodów. Zważywszy na fakt, że BTS Rekord aplikował o organizację turniejów finałowych i nie otrzymał żadnego, również stanowi o jakości ofert ośrodków, z których każdy będzie po raz pierwszy organizatorem Młodzieżowych MP w futsalu.

Przewodniczący Komisji Futsalu Młodzieżowego, a jednocześnie Prezes naszego klubu Janusz Szymura podkreślił , że we wszystkich województwach z których pochodzą rekomendowane kluby w sezonie 2009/2010 funkcjonowały Regionalne Ligi Juniorów.

Dwa kluby ( Clearex i Gwiazda ) są reprezentantami jednego województwa, co w sumie jest uzasadnione gdyż w dotychczasowej historii MMP imprezy finałowe nigdy nie były rozgrywane na terenie Górnego Śląska.

Natomiast co do braku wśród organizatorów turniejów finałowych klubu Rekord, prezes stwierdził, iż trudno być sędzią we własnej sprawie w dodatku gdy wcześniej , aż trzykrotnie gościło się uczestników Młodzieżowych Mistrzostw Polski. w Bielsku-Białej.

TP

powrót

Treść komentarza:

Login:

Hasło:

Aby móc dodawać komentarze musisz posiadać konto:załóż konto