Młodzi bielscy piłkarze w Anglii

Z Wysp Brytyjskich wrócili bielscy 13-latkowie, w tym gracze Rekordu.

15-07-2010 15:51

W dniach 7-11.07.2010 r. w angielskim Huddersfield (stolica bliźniaczego z Bielskiem-Białą okręgu Kirklees) gościła piłkarska reprezentacja naszego miasta. Jej skład stanowili trzynastolatkowie wywodzący się klubów: BBTS „Podbeskidzie” i BTS „Rekord” pod wodzą trenerów Eugeniusza Kulika i Wojciecha Błasiaka. Głównym punktem pobytu był udział bielszczan w Międzynarodowym Turnieju Piłkarskim. Turniej rozgrywany był w drużynach 6-osobowych. Bielsko-Białą reprezentowały 2 drużyny, z których każda rozgrywała swoje mecze w osobnej grupie. Po zaciętej rywalizacji drużyna Bielsko-Biała I po raz pierwszy w historii dotychczasowych kontaktów zajęła 1 miejsce natomiast drużyna Bielsko-Biała II zakończyła turniej na 6 miejscu. Zaznaczyć należy jednak, iż o braku awansu do półfinałów, przy jednakowej liczbie punktów, zdecydowała minimalnie gorsza różnica bramek.                                                             

 

Kolejną okazją do skonfrontowania swoich umiejętności z rówieśnikami z zagranicy były towarzyskie mecze z gospodarzami wizyty – drużyną Spen Valley Schools FA oraz – co było bardzo interesujące i pouczające dla młodych zawodników – z drużyną Manchester City U-13. Na tle zawodników na co dzień trenujących w tym renomowanym klubie nasi piłkarze pokazali się z bardzo dobrej strony. Po wyrównanym i ciekawym meczu młodzi Bielszczanie musieli uznać wyższość piłkarzy Manchesteru, ulegając 0:2.

Skład drużyny Bielska-Białej:

Robert Jastrzębski (bramkarz), Bartłomiej Malec (bramkarz), Szymon Harat, Damian Dudała, Michał Czernek, Dominik Lekki, Mateusz Kubica, Patryk Wasilewski (wszyscy BTS „Rekord”), Szymon Kuszlewicz, Łukasz Biesaga, Wojciech Wilczek, Damian Handzlik, Damian Puczka, Daniel Grabski, Szymon Jarosz, Krzysztof Walkiewicz (wszyscy BBTS „Podbeskidzie”). Trenerzy: Eugeniusz Kulik i Wojciech Błasiak

Ogromną atrakcją dla młodzieży była możliwość przeprowadzenia treningu w centrum treningowym Manchesteru United pod kierunkiem klubowego trenera z akademii piłkarskiej Manchester United. Było to nie lada wyróżnienie, gdyż wstęp na te obiekty mają tylko zawodnicy pierwszej drużyny oraz zawodnicy trenujący w akademii piłkarskiej. W trakcie zwiedzania obiektów zawodnicy mieli wyjątkową okazję przyjrzeć się treningowi zawodników pierwszej drużyny, na co dzień występujących w pierwszym zespole Manchesteru United m.in. Paula Scholesa, Ryana Giggsa, Darrena Fletchera, Dmitara Berbatowa i Wesa Browna. Z innego rodzaju atrakcji, choć nadal sportowych, bielszczanie odwiedzili miejscowy klub krykietowy oraz zwiedzili Old Trafford – stadion Manchesteru United, wraz z muzeum klubowym.

 Tekst i foto: Urząd Miejski w Bielsku-Białej

TP

powrót

Treść komentarza:

Login:

Hasło:

Aby móc dodawać komentarze musisz posiadać konto:załóż konto