Tak potoczyło się życie

Z nowym środkowym pomocnikiem Rekordu – Krystianem Papatanasiu – rozmawia…środkowy pomocnik zespołu juniorów młodszych – Łukasz Biel. Zachęcamy do lektury.

15-07-2010 15:42

Grał Pan wiele lat w BKS Stal, czy trudno było rozstać się z tym klubem?

- Z BKS-em rozstać mi się było bardzo trudno, ponieważ spędziłem tam najlepsze lata swojej przygody z piłką , zostawiłem tam wiele serca na boisku, no i ciężko było po tym wszystkim odejść, ale życie tak się potoczyło, że gram teraz w Rekordzie.

Jak pan wspomina te lata?

- Przychodziłem tam w 1989 roku jako trampkarz. Tak się potoczyło moje życie, że w jednym klubie spędziłem tyle lat, a te czasy wspominam bardzo dobrze, bo gdyby nie futbol, to na pewno nie miałbym tylu przyjaciół i znajomych, których mam do tej pory.

W poprzednich dwóch sezonach, zajęliście bardzo dobre drugie miejsce. Czy pozostał niedosyt po tym, że nie udało się awansować ??

- Na pewno tak, ponieważ w pierwszym z tych dwóch sezonów nie

mieliśmy szans z Radzionkowem, ale były baraże i nastawialiśmy się głównie na udział w nich i tutaj pozostaje największy niedosyt, bo u siebie przegraliśmy z Jarotą Jarocin 0:2. Z kolei na wyjeździe wygrywaliśmy już do 93 minuty 2:0, ale straciliśmy gola. Tym samym niestety dogrywki nie było i trzeba się było przygotowywać do następnego sezonu w trzeciej lidze. Następny sezon znów był dobry w naszym wykonaniu, ponieważ pokazywaliśmy dobry, a przede wszystkim skuteczny futbol. Zajęliśmy drugie miejsce za Ruchem Zdzieszowice, a że w tym sezonie nie było baraży, to znów nie udało się awansować.

Był pan młodzieżowym reprezentantem Polski, jak pan wspomina tamten czas ?

- Bardzo miło, bo zagrać z orzełkiem na piersi, nieważne czy to w juniorach, czy to w seniorach to na pewno jest wielkie przeżycie. Był to epizod bo w sumie zagrałem cztery mecze. Jeden międzypaństwowy i jeden turniej, w którym rozegraliśmy trzy mecze. Był to bardzo fajny czas i każdemu młodemu zawodnikowi życzę tego aby miał okazję zagrać w biało-czerwonych barwach.

Plany i nadzieje związane z występami w Rekordzie?

- W każdym meczu zagrać o zwycięstwo! Niestety nie znam zbyt dobrze tej ligi, bo dawno nie oglądałem drużyn występujących w czwartek lidze, ale myślę, że jest szansa zrobić awans jeżeli pozostanie cała kadra jaka jest i dodatkowo jedno, góra dwa wzmocnienia i spokojnie możemy walczyć o coś więcej.

TP

powrót

Treść komentarza:

Login:

Hasło:

Aby móc dodawać komentarze musisz posiadać konto:załóż konto